Současné

Otevřená výzva PQ Studio: Festival

Studentský divadelní festival ve spolupráci s festivalem Zlomvaz uvede představení v Divadle DISK na DAMU a ve Studiu Řetízek a k tomu doprovodné site-specific performance v centru Prahy, za jejichž koncepcí a vznikem stojí jako hlavní tvůrčí síla studenti. Začínající divadelní tvůrci tak získají možnost představit svou práci na mezinárodní scéně a získat zpětnou vazbu od předních osobností v oboru.

Hledáme především studenty a začínající umělce napříč divadelních oborů, aby představili jejich práce v samotném srdci historické Prahy, a stali se tak součástí velké mezinárodní události PQ, která se odehrává jen jednou za 4 roky.

Důležité termíny

Zveřejnění výzvy: 30. dubna 2018
Deadline: 30. června 2018
Zveřejnění vybraných projektů: 31. července 2018

Přílohy ke stažení

PQ Studio Festival Call for Applications

V případě dotazů neváhejte kontaktovat PQ Studio koordinátorku, Viktorii Schmoranzovou, na viktorie.schmoranzova@pq.cz.

Otevřená výzva: Cena za nejlepší scénografickou publikaci

Cena za nejlepší scénografickou publikaci na PQ 2015 získala nejen veřejné uznání, ale především šířila povědomí o rozmanitém spektru publikací, které se zabývají problematikou scénografie: monografie scénografů, teoretické studie, scénografické manuály, periodika, práce věnované performativnímu prostoru atd.

23. duben je v mezinárodním měřítku dnem oslav knih  a autorských práv, proto při této příležitosti s potěšením oznamujeme další výzvu k PQ 2019: Cenu za nejlepší scénografickou publikaci!

Důležité termíny

Zveřejnění výzvy: 23. dubna 2018
Deadline: 17. srpna 2018
Zveřejnění vybraných projektů: 1. prosince 2018

Přílohy ke stažení

Best Scenography Publication Award Call for Proposals

Otevřená výzva: PQ Talks

PQ Talks je série prezentací, přednášek a diskuzí mapující scénografií v celé její šíří. PQ Talks se budou soustřeďovat na hlavní témata PQ 2019 reagující na tři různé a cyklicky se opakující fáze kreativního procesu: Imaginace, Proměny a Reflexe. Řečníci budou zkoumat co „scénografie“ znamená, co v skutečnosti je, co by mohla být a co byla.

Důležité termíny

Zveřejnění výzvy 4. dubna 2018
Deadline: 31. srpna 2018
Zveřejnění vybraných projektů: 31. října 2018

Přílohy ke stažení

PQ Talks Call for Proposals

Otevřená výzva Výstava divadelní architektury a prostoru

Pražské Quadrenniale vyzývá týmy tvůrců, kde je přítomný jak architekt-tvůrce, tak scénograf-uživatel, aby se zúčastnily soutěžní výstavy zasláním krátkého 5 minutového dokumentárního videa o projektu, který byl realizován v posledních 6 letech. Všechny dokumenty musí ukazovat prostor nejen prázdný, ale také v akci v průběhu představení. Video musí také obsahovat rozhovor, kterého se účastní tvůrci – jak architekti, tak scénografové a členové kreativního týmu.

Důležité termíny

Zveřejnění výzvy: 30. listopadu 2017
Deadline je prodloužen do 31. května 2018.

Přílohy ke stažení
Formulář
Otevřená výzva Výstava divadelní architektury a prostoru

Minulé

Otevřená výzva PQ Studio: Workshopy a Masterclasses

PQ Studio: Workshopy a Masterclasses jsou jednodenní i vícedenní workshopy a přednášky zaměřené na propojení profesionálů a mladých rozvíjejících se umělců nebo studentů. V rámci otevřené výzvy hledáme profesionály, akademiky, arts manažery nebo umělce, kteří povedou workshopy týkající se všech oblastí performativního a vizuálního umění – scénografie, architektury, kostýmního návrhářství, loutkářství, zvukového designu, světelného designu, digitálních médií, projekcí, technického managementu, tance a choreografie nebo výtvarného umění.

Důležité termíny

Zveřejnění výzvy 4. dubna 2018
Deadline: 31. května 2018
Zveřejnění vybraných projektů: 31. července 2018

Přílohy ke stažení

PQ Studio Workshops and Masterclasses Call for Proposals

Formace

Formace se orientují na umělce, kteří vytvářejí jasně odlišitelná umělecká díla zasazená v zákonitostech času, prostředí, zvuku, pohybů, těl a/nebo materiálů. Performance mohou být prezentovány v jakoukoli dobu, přes den nebo v noci, opakovaně nebo jednorázově. Kurátoři sekce jsou D. Chase Angier a Serge von Arx.

Důležité termíny
Deadline pro přihlášky byl 28. února 2018.

Fragments

Fragmenty bude prostor určený k reflexi a oslavě významných prací a významných umělců. Národní kurátory žádáme o prezentaci jednoho artefaktu, který je fragmentem nejen práce významného scénografa, ale představuje výrazný mezník ve vývoji scénografie té dané země či regionu.

Důležité termíny
Deadline pro přihlášky byl 28. února 2018.

Site Specific Performance Festival

Site specific festival má za cíl představit projekty, které odpovídají specifické architektuře a jsou vytvořeny přímo pro prostor pražského Výstaviště, kde se další ročník PQ odehraje. Avšak, do finálního výběru se mohou dostat i site-generic performance, které již byly prezentovány v několika odlišných prostředích nebo prostředí připomínající prostor pražského Výstaviště.

Důležité termíny
Deadline pro přihlášky byl 28. února 2018.

Otevřená výzva Výstava zemí a regionů

Výstava zemí a regionů je tradičně srdcem celého Pražského Quadriennale. Cílem následující edice PQ je pokusit se o větší spolupráci kurátorů zemí a regionů a vytvořit tak výstavu, která není jen sérií menších pod-výstav, ale celkovým prostředím, které nabízí specifický zážitek a unikátní náhled do světa scénografie zúčastněné země či regionu.

Důležité termíny
Deadline pro přihlášky byl 31. října 2017.

Otevřená výzva Studenstká výstava

Hlavním záměrem Studentské výstavy je zachytit tvorbu v tom nejkřehčím stádiu – v období nejistoty, kdy umělci opouští bezpečné prostředí škol a jejich první realizace jsou odvážným prvním krokem a životním experimentem.

Důležité termíny
Deadline pro přihlášky byl 31. října 2017.